Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Obsługi Interesanta: +48 41 370 51 33

Sekretariat: +48 41 370 51 00, +48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

Tradycyjnie, jak każdego roku tak i w tym 27 i 28 sierpnia uroczyście obchodzono Dni Buska-Zdroju. To Leszek Czarny, książe sieradzki, inowrocławski, krakowski i sandomierski 735 lat temu w 1287 roku nadał osadzie prawa miejskie i lokował Busko na prawie Środy Śląskiej.

Busko-Zdrój to znane w Polsce i na Świecie miasto uzdrowiskowe, ośrodek sanatoryjno – wypoczynkowy położony w województwie świętokrzyskim.

Gospodarzami Dni Buska-Zdroju byli Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz zespół Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, który to w dniach 27-28 sierpnia zorganizowali uroczystości dla wszystkich mieszkańcówgminy Busko-Zdrój , turystów, kuracjuszy i przyjezdnych gości.

We wszystkich wydarzeniach odbywających się podczas Dni Buska-Zdroju między innymi: koncertach, występach artystycznych, uroczystej mszy świętej, przemarszu Orszaku Dziejów pod pomnik Leszka Czarnego, wykładach profilaktycznych aktywnie brali udział buscy Seniorzy uczęszczający do Klubu Seniora w Busku-Zdroju przy ulicy Bocznej 6A. Poprzez udział w takich i podobnych wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych rozbudzane są w seniorach różne formy aktywności jak intelektualne, fizyczne, towarzysko – rekreacyjne.

Duża aktywność społeczna buskich seniorów jest niekwestionowanym czynnikiem wpływającym na ich zdrowie i kondycję psychofizyczną . Trzeba pamiętać, że zachowanie wysokiej aktywności fizycznej umysłowej i społecznej stanowi jeden z czynników prognoujących dłuższe trwanie życia, umożliwia starszym ludziom zachowanie autonomii i niezależności, a tym samym przyczynia się do poprawy jakości życia.