Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Obsługi Interesanta: +48 41 370 51 33

Sekretariat: +48 41 370 51 00, +48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

Czyste Powietrze

Poprzedni, 2022 r. ze względu na niezależną od Nas wszystkich sytuację geopolityczną, przyniósł szereg negatywnych skutków, również w zakresie dostępności i kosztów energii.

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych, po doświadczeniach obecnego roku, już teraz zastanawia się co zrobić aby kolejny okres grzewczy przejść bezpiecznie, w komforcie cieplnym i bez przepłacania.

Jest na to sposób.

Warto zapoznać się z programem Czyste Powietrze, który oferuje nie tylko bezzwrotne wsparcie finansowe przyznawane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (wfośigw). Inwestycja, którą możesz sfinansować z Programu pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia energii przy utrzymaniu bezpieczeństwa i komfortu cieplnego w domu, a przy tym przyniesie niższe rachunki za ogrzewanie.

Z programu Czyste Powietrze otrzymasz wsparcie na docieplenie ścian, dachu, wymianę okien i drzwi, zainstalowanie wentylacji z odzyskiem ciepła oraz wymianę starego pieca na paliwo stałe na nowe, efektywne źródło ciepła, które zużywa mniej energii z pożytkiem dla rodzinnego portfela, a przy tym emituje mniej zanieczyszczeń do powietrza.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju informuje, iż dniu 29.06.2022 r. o godz. 16:15 w Świetlicy Wiejskiej w Kotkach odbędzie się spotkanie informacyjne w ramach Programu „Czyste Powietrze”.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju informuje, iż w dniach 9.06.2022r. (czwartek), 13.06.2022 r. (poniedziałek) oraz 14.06.2022 r.(wtorek) nie odbędą się konsultacje w ramach Programu Czyste Powietrze.

Jednocześnie informujemy, iż w dniu 08.06.2022 r. ( środa ) w/w konsultacje odbędą się w godzinach od 9:30 do 14:30 oraz 15.06.2022 r. ( środa) w godzinach od 7:00 do 14:30

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju informuje, iż w dniu 31.03.2022 r. o godz. 16:30 w Świetlicy Wiejskiej w Dobrowodzie odbędzie się spotkanie informacyjne w ramach Programu „Czyste Powietrze".

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju informuje, iż w dniu 14.12.2021 r. o godz. 16:00 w Świetlicy Wiejskiej w Oleszkach odbędzie się spotkanie informacyjne w ramach Programu „Czyste Powietrze".

W dniu 14.12.2021 r. w Świetlicy Wiejskiej w Oleszkach odbyło się kolejne spotkanie informacyjne z mieszkańcami pobliskich miejscowości w ramach realizowanego programu „Czyste Powietrze”. W związku z sytuacją epidemiologiczną odbyło się ono ze szczególnym zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Organizatorem spotkania był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju, w którym to mieści się Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”. W trakcie spotkania mieszkańcy dowiedzieli się gdzie można składać wnioski do programu, na co można dostać dofinansowanie, jakie dokumenty wymagane są do rozliczenia dotacji. Po oficjalnej prezentacji uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań oraz wzięcia udziału w indywidualnych konsultacjach.

W dniu 30.09.2021 r. w Wiejskim Domu Kultury w Szańcu odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami pobliskich miejscowości w ramach realizowanego programu „Czyste Powietrze”. Organizatorem spotkania był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju, w którym to mieści się Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”.W trakcie spotkania mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi założeniami powyższego programu oraz rodzajami przedsięwzięć, na które mogą uzyskać dofinansowanie. Po oficjalnej prezentacji uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań oraz wzięcia udziału w indywidualnych konsultacjach.

INFORMACJA

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju informuje, iż w dniu 30.09.2021 r. o godz.16:30 w Wiejskim Domu Kultury w Szańcu odbędzie się spotkanie informacyjne w ramach Programu „Czyste Powietrze”.