Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Obsługi Interesanta: +48 41 370 51 33

Sekretariat: +48 41 370 51 00, +48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

Klub Seniora

Klub Seniora
ul. Boczna 7,6a
28-100 Busko-Zdrój
tel. 41 370 51 47, 41 370 91 03
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godz. otwarcia:
PoniedziałekPiątek w godz.: od 8.00 do 18.00

Regulamin Klubu Seniora

Deklaracja uczestnictwa

 

Instruktor Kulturalno-Oświatowy Klubu Seniora:  Paweł Karolczak
Instruktor Terapii Zajęciowej: Agnieszka Smorga
 

Klub Seniora to placówka działająca w ramach struktury organizacyjnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju. Skupia ona środowisko emerytów i rencistów z terenu gminy Busko-Zdrój. Klub Seniora działa od 01.01.2018r., odpowiadając na potrzeby ludzi starszych, niepełnosprawnych i samotnych do podejmowania wspólnych działań twórczych, kulturalnych i społecznych. Modernizacja i dostosowanie obiektu do nowej funkcji została dofinansowana w ramach środków Rządowego Programu "Senior+" oraz środków własnych gminy Busko-Zdrój. Celem nadrzędnym Klubu jest aktywizacja społeczna, integracja, włączenie społeczne osób starszych do społeczności lokalnej oraz organizacja wspólnego spędzania czasu wolnego przez seniorów. Uczestnikami Klubu Seniora mogą być osoby w wieku 60+, nieaktywne zawodowo, niepełnosprawne, zamieszkałe na terenie gminy Busko-Zdrój. Klub prowadzi zajęcia i organizuje wydarzenia kulturalne, edukacyjne i integrujące zgodnie z oczekiwaniami i predyspozycjami seniorów. W Klubie Seniora realizowana jest „idea drugiego domu", która ma w internujący sposób wypełnić czas i przestrzeń w pozostałej aktywności życiowej Seniora. Idea realizowana jest poprzez organizacje wydarzeń kulturalno-oświatowych i jest otwarta na wszelkie propozycje ze strony Seniorów, które mają na celu osiągniecie zamierzonych działań. Misją Klubu Seniora jest również zrzeszenie organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Busko-Zdrój.