Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

tel: +48 41 370 51 00

+48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

Aktualności EFS

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na przeprowadzenie warsztatów rozwijających kompetencje cyfrowe dla 40UP w ramach realizacji projektu pn. „Aktywni seniorzy w Busku-Zdroju”

Zaproszenie wraz z załącznikami pdf ]

W niedzielę 24 kwietnia w godzinach 13:00-18:00 pod Muszlą Koncertową w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju społeczność ukraińska, która w ramach integracji ze społeczeństwem Buska-Zdroju spotyka się w Centrum Aktywizacji Społecznej, zorganizowała festyn "Ukraina dla Buska".

Przybliżenie kultury, zwyczajów i obyczajów świątecznych naszych sąsiadów.

Jednym ze Stowarzyszeń, które działa i ma swoją siedzibę w Centrum Aktywizacji Społecznej jest Związek Żołnierzy Wojska Polskiego Koło nr 5 w Busku-Zdroju.

W miesiącu kwietniu odbyło się walne zgromadzenie na które przybyli członkowie należący do Stowarzyszenia. Na sali obrad nie zabrakło akcentów mówiących o wsparciu społeczności ukraińskiej w wojnie z okupantem rosyjskim.

Wszyscy członkowie mieli wpięte w swoje ubrania wstążki o barwach ukraińskiej flagi czyli niebiesko-żółte, które symbolizują kolor nieba i kolor dojrzałej złotej przenicy. Sala w której odbywały się obrady była udekorowana w symbole polsko-ukraińskie.

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na zorganizowanie wyjazdu do teatru w ramach realizacji projektu pn. „Aktywni seniorzy w Busku-Zdroju”

Zaproszenie wraz z załącznikami pdf ]

Informacja o wynikach [ pdf ] (05-05-2022) 

W ostatnich tygodniach w Centrum Aktywizacji Społecznej przy ul. Boczmej 6A trwają przygotowania społeczności ukraińskiej do wydarzenia artystyczno-kulinarnego pt "Ukraina dla Buska". Od początku napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę uchodźcy z Ukrainy , którzy przybyli na teren gminy Busko-Zdrój mogą się spotykać i integrować ze społeczeństwem Buska-Zdroju w Centrum Aktywizacji Społecznej.

Życzenia Świąteczne

Panie na wycieczce po otrzymaniu tulipanów z okazji Dnia Kobiet Seniorzy stojący przy ognisku Grupa seniorów stojący przed bramą Kościoła Św Karola Boromeusza

Spośród wielu działań prozdrowotnych jakie podejmuje Klub Seniora w stosunku do swoich podopiecznych seniorów jest ich udział w Kole Turystycznym „Senior” , którego prowadzącym jest Pan Leszek Żak. Organizatorzy różnego typu wycieczek, rajdów, spacerów , dla seniorów wiedzą, że piesze wycieczki i napawanie się pięknem naturalnego krajobrazu ma niezwykle regenerujący wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu, a w szczególności procesów myślowych. Spędzanie czasu na łonie natury pozwala zrelaksować się, poprawić swoją kondycję fizyczną oraz co ma duże znaczenie dla seniorów, przebywać w gronie znajomych i przyjaciół. Trzeba pamiętać, że w trudnym okresie pandemii seniorzy często samotnie przebywali długi czas w swoich domach, co wpłynęło negatywnie na ich jakość życia, depresję oraz na powstanie innych chorób somatycznych. Dlatego też wznowienie różnego rodzaju zajęć w tym działalności Koła Turystycznego”Senior” w Klubie Seniora przy ul. Bocznej 6A pozwoli seniorom znów cieszyć się życiem, spotykać z innymi ludźmi, aktywnie uczestniczyć we wszystkich imprezach kulturalno - edukacyjnych i rozrywkowych.

Obraz, dom w górach, zaśnieżone drzewa i szczyty gór Obraz przedstawiający jesienny pejzaż, drzewa w barwach żóltych i pomarańczowych

Dnia 31 marca br. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się wernisaż malarstwa prac członków grupy plastycznej „Artystyczny zapiecek” działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju, w ramach projektu pn. „Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju”.

Wernisaż jest prezentacją dorobku artystycznego członków grupy, ich doświadczeń, wspomnień i przeżyć zapisanych w obrazach. Zaproszonych gości powitała i wystawę otworzyła dyrektor BSCK Maria Wiśniewska, następnie głos zabrał pracownik Klubu Seniora Emil Margiel oraz instruktor zajęć plastycznych, prowadzący grupę Stanisław Przodo.