Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Obsługi Interesanta: +48 41 370 51 33

Sekretariat: +48 41 370 51 00, +48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

Aktualności EFS

W naszym buskim Centrum Aktywizacji Społecznych przy ul. Bocznej prężnie prosperują grupy, które swoją pasję zamieniają w istne cuda. W ciągu ostatnich tygodni Panie z grup rękodzielniczych wraz z Panią instruktor wykonywały prace o tematyce wiosennej oraz świątecznej. Zdolności manualne naszych „seniorek” rozwijają się z każdym miesiącem a sam budynek zmienia swój wystrój poprzez piękne dekoracje wykonane na zajęciach.

wspólne zdjęcie po zajęciach z boksu wspólne zdjęcie po zajęciach z rękodzieła

Z okazji ferii zimowych dzieci ze świetlicy działającej przy MGOPS w Busku-Zdroju odwiedziły Centrum Aktywizacji Społecznych w Busku-Zdroju, gdzie mieści się siedziba Klubu Seniora. Celem odwiedzin były wspólne zajęcia z rękodzieła dzieci z seniorami, a także zajęcia sportowe z boksu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Busku-Zdroju.

Prowadząca prelekcję rozpoczyna dyskusję

W dniu 27.01.2023 w Centrum Aktywizacji Społecznej odbyło się cykliczne spotkanie Stowarzyszenie Diabetyków Busko-Zdrój. W tym czasie seniorzy zmagający się z cukrzycą uczestniczyli w prelekcji z edukatorkami diabetologicznymi. Zajęcia prowadzone były przez przedstawicielki firmy Control Plus – Panią Beatę Fabjanowicz oraz Panią Agnieszkę Betlej. Prelekcja obejmowała zakres właściwego użycia i przechowywania insuliny, praktycznych wskazówek dotyczących insulinoterapii, dobory właściwej diety oraz porad jak ograniczyć ryzyko hipoglikemii.

W dniu 25.01.2023 w Centrum Aktywizacji Społecznych wystąpił zespół wokalno-muzyczny Senior-An z Buska-Zdroju pod patronatem Klubu Seniora działającego przy Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju. Zespół zaśpiewał tradycyjne kolędy Bożonarodzeniowe oraz piosenki z innego repertuaru.

wystp-występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola  Językowa Akademia Przedszkolaka w Busku- Zdroju-z-Niepublicznego-Przedszkola-Jzykowa-Akademia-Przedszkolaka-w-Busku--Zdroju

W ramach podziękowań za przeprowadzone zajęcia z przedszkolakami w Klubie Seniora Panie zostały zaproszone na występ dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedstawienie odbyło się 20 stycznia 2023 r o godz. 10.00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju. Seniorki miały przyjemność uczestniczyć w pięknym przedstawieniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola Językowa Akademia Przedszkolaka w Busku- Zdroju. Brawa zachwytu nie milkły długi czas, pojawiły się nawet łzy wzruszenia.

Publiczność ŚDO w Świniarach

W dniu 13.01.2023 seniorzy z buskiego Klubu Seniora na zaproszenie Pani Kierownik Izabeli Galus ze Środowiskowego Domu Pomocy w Świniarach odwiedzili Pensjonariuszy tego Ośrodka. Wspólne kolędowanie było celem tego wyjazdu, choć w repertuarze zespołu pojawiły się też znane i lubiane utwory biesiadne. Piosenka prawie zawsze wywołuje ekscytację, uśmiech a czasem łzy wzruszenia. Tak też było tym razem w tym szczególnym miejscu.

Wykonywanie laurek Wspólne zdjęcie seniorów i przedszkolaków

Z okazji zbliżających się Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci z Niepublicznego Przedszkola – Językowej Akademii Przedszkola w Busku-Zdroju odwiedziły Centrum Aktywizacji Społecznych w Busku-Zdroju, gdzie mieści się siedziba Klubu Seniora. Celem odwiedzin były wspólne zajęcia z rękodzieła przedszkolaków i seniorów, integracja pokoleń oraz uczczenie tradycji świętowania dnia babci i dziadka. Grupy dzieci w wieku 5-6 lat przy pomocy Pań z grupy rękodzielniczej wykonywały popularne laurki dla swoich dziadków i babć.

Ozdoby wigilijne Wspólne składanie życzeń

W Centrum Aktywizacji Społecznych przy ul. Bocznej w dniu 5 stycznia odbyła się Wigilia Bożego Narodzenia zorganizowana dla osób pochodzących z Ukrainy. Święta Bożego Narodzenia w obrządku prawosławnym obchodzone są dwa tygodnie później niż w obrządku rzymskokatolickim. Jak wiadomo w gminie Busko-Zdrój obecnie przybwa dużo uchodźców z Ukrainy z powodu agresji Federacji Rosyjskiej, dlatego też aby choć na chwilę poczuć atmosferę spokoju i radości zorganizowano wigilię w siedzibie Klubu Seniora.