Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

tel: +48 41 370 51 00

+48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

Aktualności EFS

W dniu 17 września 2021 roku w Klubie Seniora w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie integracyjne, na które zostali zaproszeni uczestnicy Klubu Seniora z Chmielnika.
Goście wraz z naszymi klubowiczami zasiedli przy wspólnym stole, umilając sobie czas rozmowami, wymianą doświadczeń, śpiewaniem pieśni biesiadnych.
Nie zabrakło również tańców, przy akompaniamencie zespołu muzycznego, w rytmie znanych i lubianych przebojów.
Spotkanie potrwało do późnych godzin wieczornych i przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Seniorzy bawili się wprost wyśmienicie.
Dziękujemy naszym Gościom i organizatorom za przybycie i wspólną zabawę. Z pewnością nie było to ostatnie spotkanie w takim gronie.

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na zorganizowanie wyjazdu do filharmonii w ramach realizacji projektu pn. „Aktywni seniorzy w Busku-Zdroju”

Zaproszenie wraz z załącznikami pdf ]

Informacja o wynikach [ pdf ] (2021-09-22)

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na zorganizowanie wyjazdu do teatru w ramach realizacji projektu pn. „Aktywni seniorzy w Busku-Zdroju”

Zaproszenie wraz z załącznikami pdf ]

Informacja o wynikach [ pdf ] (2021-09-22)

Stoisko Klubu SenioraWojewoda Świętokrzyski już od 5 lat organizuje imprezę pn. „Senioralia” mająca na celu między innymi integrację i wymianę doświadczeń samorządów oraz beneficjentów placówek, a także promowanie ideii bezpieczeństwa i aktywizacji seniorów dzięki możliwościom stwarzanym przez Program „Senior+”.

W celu zwiększenia atrakcyjności imprezy tym razem Senioralia 2021 odbyły się w parku etnograficznym w Tokarni co dało możliwość uczestnikom bliższego zapoznania się z kulturą ludową naszego województwa. Tak jak w poprzednich latach i w tym roku w Wojewódzkich Senioraliach brała duża ilość seniorów z buskiego Klubu Seniora.

Na scenie swoje możliwości artystyczne przedstawił zespół muzyczno-wokalny „Senior-An”, a swój dorobek rękodzielniczy wystawiła grupa Seniorów aktywnie uczestnicząca w zajęciach klubowych związanych z rękodzielnictwem.  

W dniu 4 września na terenie kompleksu sportowego w Pawłowie w godzinach od 16:00 do 22:00 odbył się Piknik Wojskowy w którym to uczestniczyła grupa seniorów z buskiego Klubu Seniora. Grupa muzyczno wokalna pod kierownictwem Pana Michała Zocha zaprezentowała na scenie artystycznej utwory o tematyce wojskowej. Na pikniku oprócz występów zespołów muzyczno wokalnych można było zobaczyc również min.:

W dniach 9 i 10 sierpnia w Klubie Seniora odbył się kolejny z cykli warsztatów z zakresu dietetyki i zdrowego odżywiania się realizowanych w ramach projektu pn. „Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju”.
Tym razem uczestnicy warsztatów od strony praktycznej mogli utrwalić wiedzę zdobytą podczas zajęć teoretycznych.
W ramach ćwiczeń dietetyk – Pani Mariola Chicewicz- Natanek przygotowała różne przepisy na potrawy dietetyczne, które Seniorzy wspólnie przygotowywali. Sprawdzić efekty swojej pracy i umiejętności kulinarne mogli podczas degustacji przygotowanych potraw.

Wszystkie przygotowane potrawy bardzo smakowały Seniorom, na szczególna uwagę zasługują frytki z selera w przyprawie curry, koktajle i samodzielnie robione, dietetyczne lody.
Zarówno panie jak i panowie zapewniają, że będą w domu przygotowywać dietetyczne potrawy.

W dniach 2 i 23 lipca w Klubie Seniora zorganizowano wieczorki integracyjne w ramach realizacji projektu pn. „Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju”.
Wieczorki taneczne to dla Seniorów doskonała okazja do aktywnego spędzania czasu w miłym towarzystwie, przy dźwiękach znanych i lubianych utworów muzycznych. Wszyscy zgodnie mówili, iż takie spotkania dają im dużo przyjemności bo są oni wśród uśmiechniętych ludzi, zapominają o codziennych problemach i troskach.
Przy melodiach i piosenkach zespołu muzycznego, poczęstunku i pod opieką pracowników Klubu Seniorzy bawili się do późnych godzin wieczornych.

Seniorzy na pokładzie statku a w tle Zamek Królewski w KrakowieW dnia 7 sierpnia 2021 r. uczestnicy projektu pn. „Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju” wzięli udział w jednodniowej wycieczce integracyjno-krajoznawczej do Tyńca.

Plan naszej wycieczki nie ominął Krakowa, ponieważ to z przystani na Wiśle udaliśmy się w ponad dwugodzinny rejs statkiem do Tyńca. Podczas całego rejsu audioprzewodnik przekazywał informacje na temat widzianych z pokładu statku atrakcji turystycznych - kościoły ss. Norbertanek i oo. Kamedułów na Bielanach, zamek w Przegorzałach, Kolna, śluza Kościuszko.

Po długim, pełnym wrażeń rejsie dotarliśmy do Tyńca. Zwiedzanie Opactwa oo. Benedyktynów obejmowało spacer po klasztornym dziedzińcu, oglądanie wnętrza pięknego, tynieckiego kościoła oraz średniowiecznych, klasztornych krużganków. Seniorzy mieli również okazję podziwiać niezwykłe zbiory Muzeum Klasztoru gdzie znajdowały się znaleziska archeologiczne z okresu poprzedzającego osiedlenie się mnichów na tynieckim wzgórzu. Wycieczkowiczów zachwycił wspaniały pejzaż i panorama rozciągająca się ze wzgórza.