Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Obsługi Interesanta: +48 41 370 51 33

Sekretariat: +48 41 370 51 00, +48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

Pierwszy tydzień ferii w Świetlicy Środowiskowej przy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku -Zdroju

Pierwszy tydzień ferii w Świetlicy Środowiskowej przy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku -Zdroju

  1. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju spotkali się z dziećmi, z którymi nawiązali szybką i miłą relację.
  2. Spotkanie z Panem Profesorem Krzysztofem Bieleckim, by porozmawiać o zdrowiu i miłości do najbliższych.
  3. Wyjazd do Parku Trampolin w Kielcach
  4. Baseny Tropikalne w Kielcach
  5. Paweł Karolczak zorganizował zabawy ruchowe, integracyjne oraz rozgrywki sportowe dla dzieci.

NUDY NIE BYŁO

Wszystko, co dobre szybko się kończy - a w szczególności pierwszy tydzień ferii w Świetlicy Środowiskowej przy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku -Zdroju. To był naprawdę intensywny tydzień.

Każdy dzień był nowym wydarzeniem i inną atrakcją. Przez 7 feryjnych dni uczestnicy rozwijali swoje umiejętności na różne sposoby. Zmysły manualne i intelektualne szlifowali w trakcie zabaw integracyjnych, dzięki czemu niesamowicie szybko nawiązała się nić współpracy i przyjaźni.

Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością 30 uczestnikom dodatkowych zajęć w świetlicy nie brakowało i nie zabraknie ponieważ drugi tydzień ferii będzie równie atrakcyjny jak pierwszy.

Do placówki codziennie przybiegały dzieci z uśmiechem na twarzy by każdego dnia móc znaleźć coś dla siebie. Ferie zimowe to wymarzony czas na odpoczynek i relaks, którego nie zabrakło ponieważ zajęcia były urozmaicone i atrakcyjne.

Wychowankowie wzięli udział w zabawach ruchowych, integracyjnych, muzycznych, turnieju gier świetlicowych, w seansie filmowym.

Odbywały się: zajęcia plastyczne, konkursy, eksperymenty i różnego rodzaju zabawy sprawnościowe , ruchowe oraz dwie wycieczki: do Parku Trampolin w Kielcach oraz Aquaparku w Hotelu Binkowski .

Niezapomnianą atrakcją był Bal Karnawałowo-Walentynkowy, który odbył się w Domu Harcerza w Busku -Zdroju oraz spotkanie z Panem Profesorem Krzysztofem Bieleckim, który pomimo trudu po przeprowadzonej operacji znalazł czas dla dzieci by porozmawiać o zdrowiu i miłości do najbliższych. Nie mniej ekscytujące było spotkanie z Panami Policjantami, z którymi dzieci nawiązały szybką i miłą relację.

Dzieci rozmawiały o tym, jak uniknąć zagrożeń i bezpiecznie wypoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz jakich zasad przestrzegać podczas zabaw.

Czas ferii jest bardzo radosny i pełen zabawy, ale trzeba pamiętać, by spędzić go rozważnie i pamiętać o niebezpieczeństwach, które mogą czyhać podczas beztroskich zabaw.

Korzystając z gościnności w Domu Harcerza dh Bartosz w innowacyjny sposób przeprowadził znany wszystkim teleturniej ,,Familiada”, która okazała się świetnym przerywnikiem w zabawie.

Od Panów Strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej dzieci dowiedziały się, iż praca strażaków nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków samochodowych oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali wychowanków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru oraz przypomnieli numery alarmowe.

Dzięki niezawodnemu Panu Pawłowi Karolczakowi, dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, integracyjnych oraz w rozgrywkach sportowych. Pan Paweł nie omieszkał pochwalić dzieciaki, które były bardzo zdyscyplinowane i z uśmiechem na twarzy wykonywały wszystkie ćwiczenia.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w zajęciach bardzo dziękujemy i z całego serca zapraszamy na zajęcia w następnym tygodniu.

Wyrażamy również serdeczne podziękowania rodzicom, z którymi wspaniała współpraca motywowała nas do jeszcze większego wysiłku.