Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

tel: +48 41 370 51 00

+48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

W niedzielę 24 kwietnia w godzinach 13:00-18:00 pod Muszlą Koncertową w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju społeczność ukraińska, która w ramach integracji ze społeczeństwem Buska-Zdroju spotyka się w Centrum Aktywizacji Społecznej, zorganizowała festyn "Ukraina dla Buska".

Przybliżenie kultury, zwyczajów i obyczajów świątecznych naszych sąsiadów.

Na Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym szeroko zgromadzonej publiczności zaprezentowały się zespoły muzyczno-wokalne wykonując popularne na Ukrainie utwory muzyczne i piosenki.

Na wielu stoiskach można było między innymi skosztować wielu tradycyjnych ukraińskich potraw oraz zakupić rękodzieła wykonane przez osoby z Ukrainy, pamiątki a także regionalne pięknie wyszywane ubiory odzieżowe. W czasie całego wydarzenia była prowadzona zbiórka na rzecz pomocy dla walczącej Ukrainy. Społeczeństwo Buska-Zdroju i okolic, a także licznie zebrani kuracjusze bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat wydarzenia.