Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

tel: +48 41 370 51 00

+48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

Jednym ze Stowarzyszeń, które działa i ma swoją siedzibę w Centrum Aktywizacji Społecznej jest Związek Żołnierzy Wojska Polskiego Koło nr 5 w Busku-Zdroju.

W miesiącu kwietniu odbyło się walne zgromadzenie na które przybyli członkowie należący do Stowarzyszenia. Na sali obrad nie zabrakło akcentów mówiących o wsparciu społeczności ukraińskiej w wojnie z okupantem rosyjskim.

Wszyscy członkowie mieli wpięte w swoje ubrania wstążki o barwach ukraińskiej flagi czyli niebiesko-żółte, które symbolizują kolor nieba i kolor dojrzałej złotej przenicy. Sala w której odbywały się obrady była udekorowana w symbole polsko-ukraińskie.

Prezes Koła nr 5 ppłk Stanisław Kozioł, po odśpiewaniu hymnu Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz uczczeniu minutą ciszy wszystkich poległych i pomordowanych ludzi na Ukrainie przekazał głos prowadzącej zebranie
kol. Sabinie Andruszko. Na spotkaniu były przedstawione i omawiane między innymi takie tematy jak: wprowadzenie zmian , do Regulaminu Pracy Kapituły "Pierścienia Złotego Orła", wręczenie aktów powołania na członków komisji socjalno – bytowej, wręczenie odznaczeń i legitymacji członkowskich, wręczenie aktu nadania tytułu Honorowego Prezesa Koła nr 5 , ocena zbiórki środków pieniężnych "Pomoc dla Ukrainy", przedstawienie projektu planu pracy Koła nr 5 na rok 2022.

Po części oficjalnej zebrania wszyscy zebrani goście zostali zaproszeni na świąteczny poczęstunek po którym śpiewano piosenki żołnierskie i rozmawiano o bierzących problemach społeczno politycznych.