Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Obsługi Interesanta: +48 41 370 51 33

Sekretariat: +48 41 370 51 00, +48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

wspólne zdjęcie po zajęciach z boksu wspólne zdjęcie po zajęciach z rękodzieła

Z okazji ferii zimowych dzieci ze świetlicy działającej przy MGOPS w Busku-Zdroju odwiedziły Centrum Aktywizacji Społecznych w Busku-Zdroju, gdzie mieści się siedziba Klubu Seniora. Celem odwiedzin były wspólne zajęcia z rękodzieła dzieci z seniorami, a także zajęcia sportowe z boksu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Busku-Zdroju.

Podczas zajęć dzieci przy pomocy Pań z grupy rękodzielniczej wykonywały prace z krepiny. Jest to świetna forma kształtowania zdolności manualnych, a także nabywanie umiejętności pracy w zespole. W trakcie zajęć ruchowych przewodnią dyscypliną był boks. Dzieci zapoznały się bliżej z ową dyscypliną, jej zasadami i regułami, a także poszczególnymi technikami.

Była również możliwość zapoznania się z medalistami Mistrzostw Polski w boksie z lokalnego klubu „Ring” Busko-Zdrój. Takie inicjatywy pokazują również jak bardzo sprawdza się wychowanie poprzez pasję i sport, ponieważ dzieci potrafiły się skupić na określonych działaniach ucząc się pracy w zespole.