Dnia 28 czerwca 2021 r. uczestnicy projektu pn. „Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju” wzięli udział w jednodniowej wycieczce integracyjno-krajoznawczej do Kopalni Soli w Bochni.
Zwiedzanie Kopali Soli odbywało się z przewodnikiem, który w sposób ciekawy i wyczerpujący opowiadał o historii kopalni oraz eksponatach, które wzdłuż trasy zwiedzaliśmy.
Seniorzy byli zafascynowani podziemnym wyrobiskiem, które tworzyły unikatowe komory solne o charakterystycznych kształtach, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzące wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto.
Dużą atrakcja było pokonanie części trasy podziemną kolejką, a także przeprawa łodzią przez zalaną solanką komorę. Podczas rejsu można było podziwiać piękno i surowość solnej komory. Podziemne ekspozycje multimedialne sprawiały, że zwiedzanie miało charakter podróży w czasie.
Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja Ważynek, w której uczestnicy wycieczki zjedli smaczny obiad.
Większość osób po raz pierwszy zwiedzała podziemną kopalnię.
Było to dla nich ogromnym przeżyciem.