Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna Strona wysokokontrastowa
Projekt Spółdzielnia - Aktualności
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gmiinego Ośrodka Pomocy Społecznej
Fundusz Europejski
Unia Europejska

Trwająca w naszym kraju trudna sytuacja epidemiologiczna i panujące zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, w dalszym ciągu uniemożliwiają prowadzenie zajęć stacjonarnych w Klubie Seniora. Niemniej jednak, mimo tak trudnego dla wszystkich okresu izolacji nie zapominamy o naszych Seniorach, uczestnikach projektu pn. „Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju”.
Pracownicy zaangażowani w realizację projektu w sposób alternatywny udzielają różnych form wsparcia. Pracownik socjalny utrzymuje stały kontakt telefoniczny z UP, monitoruje ich sytuację rodzinną, zdrowotną i materialną oraz pomaga w rozwiązaniu różnych problemów.

Instruktorzy zajęć rękodzielniczych, plastykoterapii oraz zajęć gimnastycznych i ogólnoruchowych kontynuują realizację swoich zadań w formie zajęć zdalnych za pomocą Facebooka Klubu Seniora, Skype i Messengera. Ponadto są w kontakcie telefonicznym oraz przygotowują pakiety zajęć do realizacji w domu.
W celu realizacji warsztatów rękodzielniczych Seniorom zostały przekazane materiały do wykonania koszyczków z kwiatami, dmuchawców i aniołków, były to bibuła, krepina, farba, drut florystyczny oraz gipsowe figurki aniołów, które wcześniej zostały odlane na zajęciach w Klubie. Wszystkie informacje dotyczące sposobu wykonania, użytych materiałów oraz efektu końcowego prac były przekazywane drogą elektroniczną. Efektem pracy Seniorów są nadesłane zdjęcia przedstawiające ich prace.
Nieustannie Seniorzy są motywowani do aktywności ruchowej na miarę ich możliwości w warunkach domowych. Przy pomocy filmików udostępnianych przez trenerkę, panią Kingę oraz poprzez kontakt telefoniczny Seniorzy wykonują ćwiczenia ruchowe barku, karku oraz wspomagające przy chorobach zwyrodnieniowych, rozciągają mięśnie i wykonują ćwiczenia poprawiające krążenie.
W tym trudnym dla Seniorów czasie izolacji i często samotności długotrwałe przebywanie w domu negatywnie wpływa również na psychiczne funkcjonowanie organizmu bardzo ważnym działaniem jest możliwość udzielenia wsparcia psychologa oraz udział w rozmowach psychoedukacyjnych. Terapeutki umawiają się na indywidualne spotkania z Seniorami lub rozmowy telefoniczne. Takie spotkania i rozmowy pomagają w walce z depresją, poczuciem bezradności i osamotnienia, które są efektem izolacji i braku kontaktów z Klubowiczami, znajomymi i rodziną.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Seniorów staramy się dostosować zajęcia do ich potrzeb i oczekiwań oraz udzielać wsparcia w tej trudnej sytuacji.
Czekamy z niecierpliwością na czas powrotu do dawnej formy zajęć.

 Malowanie anioła odlanego z gipsu Pani Alicja pod okiem instruktora wykonuje rysunek z wykorzystaniem kredek Seniorka maluje na czerwono serce odlane z gipsu

Seniorka robi kwiat dmuchawca Seniorka układa bukiet różyczek w filiżance Seniorka wykonuje z waty, plastikowych słomek i bibuły kwiat dmuchawca

 Seniorka zwija kwiat z różowej bibuły Seniorki podczas zajęć plastykoterapii Uczestniczka zajęć układa w filiżance kompozycję z różyczek  Zajęcia gimnastyczne w domu Seniorki