Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna Strona wysokokontrastowa
Projekt Spółdzielnia - Aktualności
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gmiinego Ośrodka Pomocy Społecznej
Fundusz Europejski
Unia Europejska

Już po raz drugi Klub Seniora gościł pracowników regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc. W dniu 26 czerwca przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem „Krew darem życia”. Każdy chętny mógł tego dnia podarować krew będąc świadomy, że jego dar może uratować życie drugiemu człowiekowi. Krew oddawali ludzie w różnym wieku, zarówno osoby będące honorowymi członkami PCK jak i również osoby, które podjęły pierwszy raz taką decyzję w swoim życiu. Wszystkie osoby oddające krew, mogły między innymi ustalić sobie grupę krwi i zrobić bieżące badania krwi. Cieszy fakt, że dużo osób oddających krew to osoby młode, które wyrażały chęć systematycznego dzielenia się swoim „darem” z innymi ludźmi.

Tego samego dnia gościli w Klubie Seniora przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach – oddział Busko-Zdrój. Panie Kierownik Dorota Śliwa – Magdziarz, Maria Boś, Barbara Kurek na swoim stanowisku zorganizowanym obok Klubu Seniora, oferowały wszystkim osobom oddającym krew oraz mieszkańcom Buska-Zdroju okazałe sadzonki drzew, krzewów, kwiatów gadżety w postaci smyczy, różnych akcesoriów odblaskowych, broszur informacyjnych. Panie również udzielały informacji, że akcja ta jest przeprowadzona ponieważ Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła 2020 rok Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin a hasło przewodnie tego całorocznego święta brzmi „Chroniąc rośliny, chronisz życie”. Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która dba o zdrowie roślin w Polsce, cały 2020 rok będzie edukować i przypominać społeczeństwu poprzez różne formy oddziaływań, że rośliny nas żywią, leczą, chronią a nasze zdrowie jest uzależnione od ich zdrowia. Obie akcje zorganizowane w Klubie Seniora przyniosły zamierzony efekt. Zarówno dużo chętnych oddało krew dla innych osób jej potrzebujących, jak i duża liczba osób dowiedziała się jak ważną rzeczą jest w ich życiu ochrona roślin.
Pozytywna i efektywna współpraca Klubu Seniora zarówno z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach jak i Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach oddział w Busku-Zdroju, daje podstawę do dalszego wspólnego współdziałania w podobnych akcjach mających na celu polepszenie zdrowie i życia społeczeństwa.

 

Klub Seniora Klub Seniora Klub Seniora Klub Seniora
Klub Seniora Klub Seniora Klub Seniora Klub Seniora
Klub Seniora Klub Seniora Klub Seniora Klub Seniora
Klub Seniora Klub Seniora