Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna Strona wysokokontrastowa
Projekt Spółdzielnia - Aktualności
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gmiinego Ośrodka Pomocy Społecznej
Fundusz Europejski
Unia Europejska

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na zakup i dostawę urządzenia do pomiaru temperatury ciała , środków ochronnych i środków do dezynfekcji na potrzeby uczestników projektu oraz kadry merytorycznej w projekcie pn. „aktywna integracja szansą na sukces osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością w gminie busko-zdrój”

Zaproszenie wraz z załącznikami [ pdf ]
Podpis elektroniczny xades ].

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na zakup i dostawę urządzenia do dezynfekcji – ozonatora do dezynfekcji pomieszczeń noclegowni na potrzeby uczestników projektu oraz kadry merytorycznej w projekcie pn. „aktywna integracja szansą na sukces osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością w gminie busko-zdrój”

Zaproszenie wraz z załącznikami [ pdf ]
Podpis elektroniczny xades ].

Wiadomym jest, że kontakt ze sztuką pozwala seniorom na zachowanie sprawności intelektualnej, wzbogaca życie wewnętrzne człowieka, rozwija poczucie piękna i wrażliwości. Dlatego też z dużym zainteresowaniem grupa seniorów uczęszczająca na różnorodne zajęcia artystyczne w Klubie Seniora wzięła udział w spotkaniu integracyjnym z grupą teatralną składającą się z aktorów, którzy reprezentowali różne formy przekazu artystycznego.
Grupa pod kierownictwem Pana Arkadiusza Szostaka to miedzy innymi aktorzy teatralni, wokaliści, recytatorzy, poeci,będący laureatami ogólnopolskich konkursów przedstawień teatralnych.

Hospicjum( z łac hospitium) to instytucja funkcjonująca w ramach opieki zdrowotnej, stosująca metody opieki paliatywnej i jest dedykowana pacjentom przewlekle i nieuleczalnie chorym.
Drugiego października uroczyście otwarto budynek buskiego hospicjum gdzie dla chorych pacjentów przygotowano 94 miejsca.
Tego dnia we wszystkich uroczystościach związanych z otwarciem nowej placówki medycznej aktywnie uczestniczyli buscy seniorzy z Klubu Seniora w Busku-Zdroju.

 Seniorzy zawsze aktywniW ostatni weekend sierpnia seniorzy z Klubu Seniora w Busku-Zdroju spedzili wyjątkowo aktywnie. Na terenie Skateparku przy ulicy Kussocińskiego w ramach Młodzieżowego Festiwalu Sportów Miejskich zorganizowanych przez BOSIR dzieci, młodzież i seniorzy mogli w sposób aktywny spędzić czas.
W wydzielonej strefie zostały zorganizowane dla seniorów zajęcia fitness, które dla poszczególnych grup uczestniczących w festiwalu prowadziła pani Edyta Piotrowska.
Przy rytmicznej muzyce seniorzy fantastycznie bawili się poprzez wykonywanie ćwiczeń fizycznych, tańca i gimnastyki. Do bawiących się seniorów chętnie przyłączali się zarówno mieszkańcy Buska-Zdroju, dzieci, młodzież jak i osoby przebywające w mieście na wypoczynku i kuracji.

W dniu 14 sierpnia 2020 r. Seniorzy, uczestnicy projektu pn. „Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju” uczestniczyli w wyjeździe integracyjno – krajoznawczym do Tokarni i Chęcin.
Seniorzy zwiedzali Muzeum Wsi Kieleckiej w Parku Etnograficznym w Tokarni, jest to jeden z ciekawszych tego typu obiektów w Polsce. W związku z istniejącą w kraju sytuacją epidemiczną, niemożliwe był zwiedzanie wnętrz budynków, więc spacerowaliśmy po Skansenie i z zewnątrz podziwialiśmy zabytkowe budynki, zagrody i zwierzęta gospodarskie, które znajdowały się na wybiegach. Następnie udaliśmy się autokarem do nieopodal położonych Chęcin.
W czasie pobytu w Chęcinach zwiedzaliśmy ruiny XIII wiecznego zamku Królewskiego o niezwykle bogatej historii oraz urokliwe miasteczko Chęciny, rozciągnięte u stóp warowni.