Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna Strona wysokokontrastowa
Projekt Spółdzielnia - Aktualności
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gmiinego Ośrodka Pomocy Społecznej
Fundusz Europejski
Unia Europejska

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na zorganizowanie jednodniowego wyjazdu integracyjno krajoznawczego w ramach realizacji projektu pn. "Rodzina Wspólna Troska"

Zaproszenie wraz z załącznikami [pdf]

[2020-02-27] Informacja o wynikach [pdf]

W ramach realizacji projektu konkursowego pn. „Rodzina Wspólna Troska” współfinansowanego w ramach RPO Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 EFS, przeprowadzono warsztaty florystyczne na których uczestnicy projektu w tym osoby niepełnosprawne miały możliwość przygotować stroiki okolicznościowe. Warsztaty miały charakter teoretyczny i praktyczny. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z najnowszymi trendami tworzenia kompozycji bożonarodzeniowych oraz okolicznościowych. Warsztaty poprowadziła doświadczona pasjonatka kwiatów i kompozycji roślinnych, florystyka Pani Sylwia Lichwała. Każdy uczestnik mógł spróbować własnych sił w ułożeniu samodzielnie kompozycji oraz spróbować różnych form dekorowania. Warsztaty umożliwiły osobom nie tylko nabycie zupełnie nowych umiejętności, ale również zintegrowanie się z pozostałymi uczestnikami projektu.

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na prowadzenie warsztatów teatralnych w ramach realizacji projektu pn. "Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju"

Zaproszenie wraz z załącznikami [pdf]

[2020-01-13] Informacja o wynikach [pdf]

W dniu 20 grudnia 2019 roku Seniorzy, uczestnicy projektu „Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju” uczestniczyli w koncercie pt. „Estrada Młodych – Cicha noc” w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.
Najpiękniejsze kolędy polskie w opracowaniu Mariana Sawy i aranżacji Marcina Molskiego zaprezentował Chór Mieszany i Orkiestra Kameralna ZPSM NR 1 w Warszawie pod batutą Katarzyny Sokołowskiej. Podczas bisów cala sala mogła wspólnie z chórek śpiewać kolędy.
Seniorzy byli oczarowani kunsztem i talentem artystycznym młodych wykonawców.
Ogromne, pozytywne wrażenie na Seniorach wywarł również sam wygląd filharmonii, jej wnętrza, a w szczególności piękna sala koncertowa.
Udział w koncercie poprzedziła kolacja w Restauracji „Winnica” w Kielcach.
Podróż, kolacja i bilety na koncert w całości finansowane były ze środków finansowych w ramach realizacji projektu „Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju”.

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na zakup sprzętu muzycznego na muzykoterapię - keyboard wraz z akcesoriami  w ramach realizacji projektu pn. "Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju"

Zaproszenie wraz z załącznikami [pdf]

Informacja o wynikachpdf ].

Spośród różnorodnych zajęć jakie oferowane są dla Seniorów w ramach realizacji projektu „Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju” dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z muzykoterapii, które prowadzi Pan Michał Zoch.
Terapia z wykorzystaniem muzyki poprawia Seniorom nie tylko samopoczucie ale również sprawność ruchową, łagodzi dolegliwości fizyczne, psychiczne czy emocjonalne.
Muzykoterapia jest dla UP formą rehabilitacji połączoną ze spędzeniem czasu w miłej atmosferze gdzie można się zrelaksować i zapomnieć, choć na chwilę o kłopotach dnia codziennego. Obecnie Seniorzy wspólnie śpiewają piosenki, kolędy co pozwala na budowanie więzi między nimi a także przywołuje określone wspomnienia czy emocje.
Prawidłowa realizacja tych zajęć możliwa jest dzięki wykorzystaniu sprzętu muzycznego, który również został zakupiony ze środków finansowych, w ramach realizacji projektu „Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju”.
Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w tych zajęciach i kierowania się słowami piosenki „Śpiewać każdy może”.