Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna Strona wysokokontrastowa
Projekt Spółdzielnia - Aktualności
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gmiinego Ośrodka Pomocy Społecznej
Fundusz Europejski
Unia Europejska

W ramach realizacji projektu pn. „Aktywni Seniorzy w Busku-Zdroju” od grudnia część zajęć realizowana jest w systemie zdalnym. Prowadzący zajęcia łączą się z Seniorami za pomocą dostępnych urządzeń tj. smartfonów i laptopów aby wspólnie realizować program zajęć.
Z takiej formy spotkań i pracy korzystają między innymi uczestnicy grupy artterapii/rękodzieła. Wykorzystując materiały przeznaczone na realizację zajęć Seniorki przygotowały piękne stroiki i dekoracje świąteczne, które przekazały dla Hospicjum w Busku-Zdroju.

 Delegacja czterech Seniorek zgromadzonych wokół stołu, na którym ułożone są wykonane przez nie kolorowe stroiki i dekoracje świąteczne. Delegacja czterech Seniorek zgromadzonych wokół stołu, na którym ułożone są wykonane przez nie kolorowe stroiki i dekoracje świąteczne.

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na zakup i dostawę urządzenia do pomiaru temperatury ciała , środków ochronnych i środków do dezynfekcji na potrzeby uczestników projektu oraz kadry merytorycznej w projekcie pn. „aktywna integracja szansą na sukces osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością w gminie busko-zdrój”

Zaproszenie wraz z załącznikami [ pdf ]
Podpis elektroniczny xades ].

[2020-10-30] Informacja o unieważnieniu postępowania [ pdfPodpis elektroniczny xades ].

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na zakup i dostawę urządzenia do dezynfekcji – ozonatora do dezynfekcji pomieszczeń noclegowni na potrzeby uczestników projektu oraz kadry merytorycznej w projekcie pn. „aktywna integracja szansą na sukces osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością w gminie busko-zdrój”

Zaproszenie wraz z załącznikami [ pdf ]
Podpis elektroniczny xades ].

[2020-10-30] Informacja o unieważnieniu postępowania [ pdfPodpis elektroniczny xades ].

Hospicjum( z łac hospitium) to instytucja funkcjonująca w ramach opieki zdrowotnej, stosująca metody opieki paliatywnej i jest dedykowana pacjentom przewlekle i nieuleczalnie chorym.
Drugiego października uroczyście otwarto budynek buskiego hospicjum gdzie dla chorych pacjentów przygotowano 94 miejsca.
Tego dnia we wszystkich uroczystościach związanych z otwarciem nowej placówki medycznej aktywnie uczestniczyli buscy seniorzy z Klubu Seniora w Busku-Zdroju.

Wiadomym jest, że kontakt ze sztuką pozwala seniorom na zachowanie sprawności intelektualnej, wzbogaca życie wewnętrzne człowieka, rozwija poczucie piękna i wrażliwości. Dlatego też z dużym zainteresowaniem grupa seniorów uczęszczająca na różnorodne zajęcia artystyczne w Klubie Seniora wzięła udział w spotkaniu integracyjnym z grupą teatralną składającą się z aktorów, którzy reprezentowali różne formy przekazu artystycznego.
Grupa pod kierownictwem Pana Arkadiusza Szostaka to miedzy innymi aktorzy teatralni, wokaliści, recytatorzy, poeci,będący laureatami ogólnopolskich konkursów przedstawień teatralnych.

 Seniorzy zawsze aktywniW ostatni weekend sierpnia seniorzy z Klubu Seniora w Busku-Zdroju spedzili wyjątkowo aktywnie. Na terenie Skateparku przy ulicy Kussocińskiego w ramach Młodzieżowego Festiwalu Sportów Miejskich zorganizowanych przez BOSIR dzieci, młodzież i seniorzy mogli w sposób aktywny spędzić czas.
W wydzielonej strefie zostały zorganizowane dla seniorów zajęcia fitness, które dla poszczególnych grup uczestniczących w festiwalu prowadziła pani Edyta Piotrowska.
Przy rytmicznej muzyce seniorzy fantastycznie bawili się poprzez wykonywanie ćwiczeń fizycznych, tańca i gimnastyki. Do bawiących się seniorów chętnie przyłączali się zarówno mieszkańcy Buska-Zdroju, dzieci, młodzież jak i osoby przebywające w mieście na wypoczynku i kuracji.