Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna Strona wysokokontrastowa
Projekt Spółdzielnia - Aktualności
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gmiinego Ośrodka Pomocy Społecznej
Fundusz Europejski
Unia Europejska

Dnia 28 czerwca 2018r. zakończyły się warsztaty cyfrowe dla seniorów w ramach projektu konkursowego pn. „Zwykłe wsparcie dla niezwykłych ludzi”. Cykl szkoleń przeprowadzony został z podziałem na grupy. Łącznie przeprowadzono 160 h zajęć. Warsztaty trwały od 23 maj br. i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Seniorzy wykazali wielki zapał i chęć do nauki, choć dla niektórych było to pierwsze poważne „spotkanie z siecią”.
Program zajęć obejmował między innymi następujące tematy:
- podstawy obsługi komputera,
- korzystanie z Internetu i urządzeń cyfrowych typu aparat cyfrowy, smartfon,
- MS Word pisanie i edytowanie tekstów,
- wyszukiwanie informacji w Internecie,
- korzystanie z poczty elektronicznej,
- naukę obsługi pamięci przenośnej,
- obsługę komunikatorów internetowych Skype, GG, WhatsApp,
- robienie zakupów przez Internet.
Uroczyste spotkanie podsumowujące warsztaty odbyło się w Zamku Dersława w Busku-Zdroju. Podczas spotkania uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte kompetencje.
Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom komputer stanie się dla ludzi starszych bardziej przyjazny i użyteczny, a zdobyte umiejętności pozwolą poczuć się swobodniej w cyfrowym świecie.

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na zakup i dostawę środków czystości na potrzeby realizacji warsztatów w ramach projektu konkursowego „Rodzina Wspólna Troska”

Zaproszenie [pdf]

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na zakup i dostawę materiałów piśmienniczych z logo FE i UE na potrzeby realizacji warsztatów w ramach projektu konkursowego „Rodzina Wspólna Troska”

Zaproszenie [pdf]

 DSC04736 W dniach 29-30.06.2018r. seniorzy z Buska-Zdroju brali udział w wycieczce do Niedzicy i Zakopanego. Wycieczka była sfinansowana w ramach projektu konkursowego pn. „Zwykłe wsparcie dla niezwykłych ludzi” realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju. Wczesnym rankiem uczestnicy wyruszyli w blisko czterogodzinną podróż. Seniorzy wycieczkę rozpoczęli rejsem widokowym Gondolami z Czorsztyna do Niedzicy. W Niedzicy seniorzy zwiedzali zamek, który jest jednym z największych atrakcji turystycznych nad Dunajcem. W muzeum zamku w Niedzicy uczestnicy wycieczki z dużym zainteresowaniem obejrzeli eksponaty zgromadzone w różnych pokojach zamkowych m.in. więzienie z izbą tortur, sypialnie i izby żupana spiskiego oraz komnaty rodziny Salamonów – ostatnich właścicieli zamku. Seniorzy dzień zakończyli wieczorkiem integracyjnym. Główną atrakcją kolejnego dnia był wjazd wyciągiem linowym na Wielką Krokiew oraz zwiedzanie Cmentarza na Pęksowym Brzysku. W godzinach popołudniowych uczestnicy wycieczki mieli czas wolny na Krupówkach. Zadowoleni seniorzy wrócili do domu pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień. Trudno bowiem zapomnieć majestatyczny widok Tatr, specyficzną atmosferę Krupówek, czy smak zakopiańskich oscypków.

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na zakup i dostawę wyposażenie stanowiska pracy w ramach projektu konkursowego „Rodzina Wspólna Troska"

Zaproszenie [ pdf ]

2018-07-02 Informacja o wyniku postępowania [pdf]

2018-07-05 Informacja o unieważnieniu postępowania [pdf ]

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym rozpoznaniu cenowym na zakup i dostawę sprzętu RTV w ramach projektu konkursowego "Rodzina wspólna troska"

Zaproszenie [ pdf ]

2018-07-02 informacja o unieważnieniu postępowania [pdf]