Zgodnie z rekomendacją z dnia 20 maja 2020 r. dotyczącą działalności placówek pobytu dziennego, wydaną przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o umożliwieniu realizacji zawieszonych działań Klubu Seniora, placówka wznawia działalność od 8 czerwca 2020 r.

Zostały wydane szczegółowe rekomendacje dotyczące funkcjonowania Klubu Seniora.

Na terenie klubu mogą przebywać jedynie uczestnicy Klubu Seniora, osoby należące do stowarzyszeń, które maja swoją siedzibę w ośrodku i niezbędny personel.

ozostałym osobom zaleca się kontakt telefoniczny. Uczestnicy będą realizować zajęcia w podzielonych, kilkuosobowych grupach.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników i pracowników zostaną wprowadzone szczególne środki bezpieczeństwa sanitarnego.

  1. Na terenie Klubu Seniora mogą przebywać tylko osoby, które uczestniczą w zajęciach i prowadzą zajęcia (uczestnicy, personel). Pozostałym osobom zalecany jest kontakt telefoniczny.
  2. Do klubu mogą przychodzić tylko osoby zdrowe. W sytuacji stwierdzenia u siebie niepokojących objawów choroby zakaźnej, podwyższonej temperatury ciała lub po kontakcie z osobą chorą, zakażoną, izolowaną, objętą kwarantanną osoba taka powinna pozostać w domu.
  3. Uczestnicy i personel powinni obserwować stan zdrowia, w tym prowadzenie na bieżąco oceny objawów infekcji dróg oddechowych.
  4. Dezynfekcja rąk przy wejściu na teren placówki.
  5. Podział uczestników na małe kilkuosobowe grupy o stałym składzie.
  6. Zapewnienie środków czystości w placówce (mydło, ręczniki papierowe) oraz środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu (min. 60%), środki do dezynfekcji powierzchni płaskich.
  7. Regularna dezynfekcja często używanych powierzchni użytkowych i wyposażenia wykorzystywanego do zajęć. W szczególności regularne czyszczenie powierzchni wspólnych, w tym klamek drzwi i okien, blatów, krzeseł, uchwytów , włączników światła, sprzętu sportowego.
  8. Przeprowadzenie działań dezynfekujących po zakończeniu zajęć przez jedną grupę i przed rozpoczęciem zajęć przez drugą grupę uczestników.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Klubu Seniora
tel. 41 370-51-47
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.