Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna Strona wysokokontrastowa
Projekt Spółdzielnia - Aktualności
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gmiinego Ośrodka Pomocy Społecznej
Fundusz Europejski
Unia Europejska

Wizyta przedstawicieli policji w Klubie SenioraPrewencja, uświadomienie, pokazanie różnego typu prawidłowych zachowań, wskazywanie obywatelom jak ustrzec się przed przestępcami to niektóre zadania, które spełnia buska policja. Szczególną uwagę buscy przedstawiciele prawa przywiązują do częstych spotkań z seniorami, gdyż są oni grupą szczególnie narażoną na różnego typu przestępstwa.

Dobra, przyjazna, kilkuletnia współpraca przedstawicieli policji z Klubem Seniora pozwala na częste spotkania z osobami starszymi i uświadamiania ich jakie zagrożenia mogą ich spotkać w życiu codziennym. 2 grudnia na spotkanie ze Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów NSZZ "Solidarność" w Busku-Zdroju przybyli młodsza aspirant Justyna Konopka i młodszy aspirant Marcin Czarnecki.

Podczas swojej prelekcji prowadzący skupili się na dwóch tematach: prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych w okresie jesienno-zimowym oraz jak nie dać się oszustom, którzy często odwiedzają domy seniorów, aby za pomocą różnych sposobów móc ich okraść.

Na koniec spotkania policjanci rozdali wszystkim zebranym uczestnikom odblaski dzięki którym będą oni o wiele lepiej widoczni poruszając sie wieczorem po drogach publicznych.

Podczas spotkania padło dużo pytań ze strony seniorów, na które chętnie i wyczerpująco odpowiadali przybyli goście. Duże zainteresowanie seniorów tematami poruszanymi na spotkaniu dowodzi o konieczności prowadzenia takich pogadanek cyklicznie.

Wizyta przedstawicieli policji w Klubie Seniora Wizyta przedstawicieli policji w Klubie Seniora Wizyta przedstawicieli policji w Klubie Seniora Wizyta przedstawicieli policji w Klubie Seniora
Wizyta przedstawicieli policji w Klubie Seniora Wizyta przedstawicieli policji w Klubie Seniora Wizyta przedstawicieli policji w Klubie Seniora Wizyta przedstawicieli policji w Klubie Seniora