Dzień Dziecka1 czerwca 2010 roku o godzinie 9.00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury rozpoczęła się impreza dla dzieci z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku-Zdroju. Po powitaniu dzieci przez Panią Dyrektor MGOPS Zofię Guz rozpoczęły się występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Busku-Zdroju, Szkoły Podstawowej w Kostkach Dużych oraz Szkoły Podstawowej w Szczaworyżu. W międzyczasie mali uczestnicy imprezy mogli ozdobić swoje twarze kolorowymi malunkami. Kolejną atrakcją festynu była możliwość przejażdżki Ciuchcią.

O godzinie 10.00 rozpoczął się występ Teatrzyku Studio Fama pt. „Rita i Rudi dookoła świata”. W trakcie trwania przedstawienia został ogłoszony konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać bajkowa” w którym wzięło udział kilkanaścioro chętnych dzieci. Były również gry i zabawy organizowane przez Cyrk „ANIME”. Dodatkową atrakcję zapewniła firma RODEO, która umożliwiła dzieciom zabawy na elektrycznym byku oraz walki Sumo.
Kiedy zakończył się występ teatrzyku, zostały uroczyście wręczone nagrody przez Wojewodę Świętokrzyskiego Panią Bożentynę Pałkę-Korubę, Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Pana Piotra Wąsowicza oraz przez Panią Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Zofię Guz w Konkursie zakrętkowym „Wspieramy chore dzieci”. Zwycięzcami Konkursu są:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Kamedułach
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Busku-Zdroju
III miejsce Szkoła Podstawowa w Zbludowicach
Po rozdaniu nagród zostały ogłoszone wyniki wcześniej zapowiedzianego konkursu plastycznego.
Na koniec imprezy dzielnicowi Robert Kosela i Grzegorz Krycha z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju ogłosili konkurs z wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone słodyczami i upominkami.

Po zakończeniu festynu w BSCK pomimo deszczowej aury impreza przeniosła się na plac przy MGOPS, gdzie było również wiele atrakcji dla dzieci, m. in. trampolina, zabawy z Cyrkiem „ANIME”, gra w Bulle,  konkursy z nagrodami  organizowane przez pracowników Świetlicy Środowiskowej przy MGOPS oraz grill z  poczęstunkiem dla dzieci i rodziców. Festyn zakończył się około godziny 19.00.

 

Galeria cz.1 Galeria cz.1 galeria cz.2 Galeria cz.2

galeria cz.3 Galeria cz.3 galeria cz.4 Galeria cz.4

zdjecia Galeria cz.5 Galeria cz.6 Galeria cz.6

Galeria cz.7 Galeria cz.7