Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Obsługi Interesanta: +48 41 370 51 33

Sekretariat: +48 41 370 51 00, +48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

W dniu 28.08.2015 r.  przy placu Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku - Zdroju odbyło się ostatnie spotkanie grup wsparcia realizowanych w ramach projektu:

„Zainwestuj w siebie – zmień własną przyszłość” 

który był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.1 „Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej”, na podstawie umowy zawartej ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach.

Projekt realizowany był od 01.01.2015 do 31.08.2015 r.

Podczas ostatniego spotkania opiekunowie grup wsparcia zorganizowali grilla, na którym obecna była Pani Dyrektor Zofia Guz, pedagog Pan Emil Margiel, psychlog Pani Dagmara Praszkiewicz oraz Uczestnicy Projektu. W ramach w/w projektu działały 3 grupy wsparcia dla: osób niepełnosprawnych w tym z zaburzeniami psychicznymi, kobiet samotnie wychowujących dzieci oraz dla kobiet z problemami alkoholowymi. W grupach wsparcia łącznie wzięło udział 24 osoby. Oprócz grup wsparcia w ramach projektu zorganizowano kursy dla 17 klientów MGOPS zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy m.in.:

  • Przedstawiciel handlowy wraz z prawem jazdy kat. B
  • Pracownik hurtowni i magazynu + Kierowca wózków jezdniowych

Głównym celem projektu było zwiększenie aktywności zawodowej, społecznej i edukacyjnej u 41 klientów MGOPS (23 K i 18 M). Cel ten został osiągnięty.
Dzięki uczestnictwu w projekcie klienci Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej:

  • uzyskali fachową pomoc psychologa, pedagoga, specjalisty do zajęć psychoedukacyjnych oraz doradcy zawodowego. Trening kompetencji i umiejętności społecznych przyczynił się do podniesienia kompetencji społecznych potrzebnych w życiu codziennym i w poszukiwaniu pracy. Uczestnicy projektu odbyli Indywidualny Program Działania, który polegał na dostosowaniu szeregu działań do sytuacji osobistej uczestnika, jego kwalifikacji, umiejętności i lokalnego runku pracy
  • zdobyli nowe kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w zajęciach w ramach podnoszenia kompetencji o charakterze zawodowym i zdobywania nowych kompetencji i umiejętności zawodowych, umożliwiających aktywizację zawodową.

Wartość ogólna projektu w roku 2015 wynosiła 289 724,00 w tym:
dofinansowanie - 259 302,98 zł
wkład własny - 30 421,02 zł