Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna Strona wysokokontrastowa
Projekt Spółdzielnia - Aktualności
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gmiinego Ośrodka Pomocy Społecznej
Fundusz Europejski
Unia Europejska

Zajęcia muzyczno-wokalne w Klubie Seniora

W Klubie Seniora na ul. Różanej 2, cyklicznie w każdą środę w godzinach od 10.00 do 12.00 odbywają się zajęcia muzyczno-wokalne prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora Pana Jerzego Cygan. Warsztaty realizowane są w ramach projektu konkursowego "Zwykłe wsparcie dla niezwykłych ludzi". Wśród Seniorów zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. W warsztatach oprócz osób zakwalifikowanych do projektu biorą również, czynny udział osoby z otoczenia, w tym rodziny i przyjaciele. Seniorzy uczą się regionalnych i lokalnych piosenek pod czujnym okiem instruktora. Obecnie przygotowywany jest repertuar, który będzie zaprezentowany na Dzień Kobiet w Klubie Seniora. Często nowo poznane utwory muzyczne są wykorzystywane do wspólnych śpiewów przy okazji innych zajęć i spotkań. Zajęcia muzyczno-wokalne są jedną z wielu form terapii i sposobem na spędzanie czasu wolnego seniorów. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia, bowiem jak śpiewał znany klasyk „Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej...."

Więcej...

Harmonogram zajęć w Klubie Seniora - marzec 2018r.

Harmonogram zajęć w Klubie Seniora na miesiąc marzec [pdf]

Warsztaty rękodzieła artystycznego

  DSC05971 Warsztaty rękodzieła artystycznego są jedną z form wsparcia, która jest realizowana w Klubie Seniora dla mieszkańców gminy Busko-Zdrój w wieku 60 +. Zajęcia rozbudzają wyobraźnię, rozwijają zdolności manualne, pozwalają poznać nowe techniki, a także są okazją do zawarcia nowych znajomości z osobami, które łączy wspólna pasja. W twórczej atmosferze każdy z Seniorów może wykonać coś pięknego dla siebie lub na prezent. Stopień trudności dopasowywany jest do umiejętność każdej osoby. Warsztaty realizowane są w ramach projektu konkursowego „Zwykłe wsparcie dla niezwykłych ludzi" współfinansowane w ramach EFS prowadzone przez Panią Alicja Zdziarska. Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami rękodzieła artystycznego wśród Seniorów zostały utworzone dodatkowe 2 grupy, które prowadzi Pani Agnieszka Smorga. Warsztaty odbywają się cyklicznie w każdy czwartek i piątek w Klubie Seniora.

Więcej...

Seniorzy na spotkaniu z dietetykiem

W dniach 16-17.02.2018 odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia oraz konsultacje z dietetykiem - Panią Małgorzatą Bystranowską. Głównym celem warsztatów było pokazanie uczestnikom dobrych wzorców i kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Warsztaty trwały od listopada 2017r. i zostały przeprowadzone w ramach realizowanego projektu pn. „Zwykłe wsparcie dla niezwykłych ludzi".
Podczas cyklu spotkań z dietetykiem uczestnicy projektu poznali:
- podstawowe zasady odżywiania w starszym wieku
- rolę składników pokarmowych tj. białka, tłuszcze, węglowodany, składniki mineralne, witaminy
- reguły układania jadłospisu
- wytyczne wybierania produktów żywnościowych w oparciu o informacje zawarte na opakowaniach.
Dużą ciekawością i zainteresowaniem wśród seniorów cieszyło się badanie składu ciała za pomocą specjalnej wagi diagnostycznej. Uzyskane w toku badania parametry organizmu były omawiane w konsultacjach dietetycznych. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze.
Kolejne spotkania z dietetykiem przewidziane są na rok 2019.

Więcej...

Warsztaty z zakresu zdrowego stylu życia

DietetykW minionym tygodniu odbyły się w Klubie Seniora na ul. Różanej warsztaty z zakresu zdrowego stylu życia realizowane w ramach projektu „Zwykłe wsparcie dla niezwykłych ludzi". Projekt współfinansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 Europejski Fundusz Społeczny. Warsztaty prowadzone były przez dietetyka Panią Małgorzata Bystranowska. W warsztatach brało udział 40 osób zakwalifikowanych do projektu. Głównym celem warsztatów jest propagowanie zdrowego stylu życia, poprzez wdrożenie w codzienne zbilansowane żywienia, opartego na zdrowych i racjonalnych zasadach, a także rozpoczęcie regularnej aktywności.

Więcej...

Harmonogram zajęć w Klubie Seniora - luty 2018r.

Harmonogram zajęć w Klubie Seniora na miesiąc luty [pdf]